מחול מודרני

מחפש/ת בית ספר לבלט?

שיעורי מחול מודרני

רבים עשויים לומר שהמחול המודרני התחיל בארצות המערב בתחילת המאה ה -20 כצורת תנועה מרדנית כלפי הבלט הקלאסי. המחול המודרני מבוסס על זרימה חופשית של הגוף ללא הגבלות תנועתיות. סגנון ריקוד זה מתאפיין בעיקר בביטוי רגשות והיצירתיות האישית של הרקדן.

בעבר, סגנון המחול המודרני הובל על ידי דמויות אגדיות כמו איזדורה דאנקן, פינה באוש, מרתה גרהם, חוסה לימון, אלווין איילי ועוד. כיום, רקדנים מכירים את שמותיהם של אוהד נהרין, וויליאם פורסיית, קריסטל פיט ולאחרונה בפתיחת שבוע האופנה בפריז, זכה דיאור בהצטיינות לאגדות העבר וההווה של הריקוד המודרני עם כוריאוגרפיה מהפנטת של שרון אייל.

במובה דאנס אנחנו מאמינים כי תנועות הגוף המודרניות והקלאסיות הולכות יד ביד. על מנת להצטיין בתחום תחרותי שכזה, רקדנים מקצועיים בבלט הקלאסי חייבים להיות בעלי ניסיון במודרני ולהיפך. בין אם הריקוד נעשה באופן מקצועי או חובבני, מומלץ לשלב את שתי הסגנונות מכיוון שיש בהן תועלת פיזית ונפשית.

לרקוד מודרני היא דרך נהדרת לגלות אהבה חדשה לבלט קלאסי ללא כל החוקים, ההגבלות והצורת לימוד הנוקשה. עם זאת, כמו בכל סגנון ריקוד שונה, חשוב לזכור כי הבלט הוא תמיד יהיה הבסיס של כל סגנון ריקוד, ללא איכות התנועה, הערכה אסתטית והכוח האנטומי לא ההית יכול להעריך רקדן שיש לו ידע בשני הסגנונות.

אנו מזמינים אותכם להנות משיעורי המחול המודני שתוכננו במיוחד לתלמידי מובה דאנס, אך גם להנות מהשילוב עם הבלט הקלאסי.

מחפש/ת בית ספר לבלט?