אודות בית הספר

מחפש/ת בית ספר לבלט?

בית הספר לבלט קלאסי ומחול מובה דאנס הינו המוסד המוביל בישראל ללימודי הבלט ברמה הגבוה ביותר.

נוסד בשנת 2017 ומנוהל על ידי מליסה מורן ורגס, בוגרת אחד הקונסרבטוריונים הבולטים במקסיקו, ממנו סיימה את לימודיה כמורה מוסמכת לריקוד בתחום הבלט הקלאסי.

מובה דאנס מציעה מגוון שיעורי בלט קלאסיבלט לילדיםבלט למבוגרים שמחולקים לפי גילאים ורמות. קבוצות הילדים מתחילות מגן חובה ועד לכיתה י"ב וקבוצות המבוגרים מתאימות לגילאי 18+. מספר האימונים בשבוע נע בין פעמיים לחמישה. כמות האימונים נקבעת לפי הקבוצה שאליה התלמידים משויכים.

שיטת הלימוד במובה דאנס מבוססת על שיטת הבלט הקובני ומעמידה לרשות התלמיד יכולות אתלטיות מקסימליות יחד עם תנועות חינניות, הרמוניות ומדויקות של הגוף כולו. שיטה זו, בבית הספר למחול במקסיקו לא רק הוערכה בעקביות על ידי המנהלת הנוכחית של בית הספר הלאומי לריקוד בקובה, Ramona de Saa, אלא גם ייצרה כמה מהרקדנים המפורסמים ביותר היום וכוכבי העתיד של עולם הבלט המודרני.

בלט קלאסי ומחול מובה דאנס 3
בלט קלאסי ומחול מובה דאנס 2
בלט קלאסי ומחול מובה דאנס 1

צוות המורים

מליסה מורן ורגס מורה לבלט

מליסה מורן וארגס

המנהלת האמנותית של אקדמיית מובה דאנס, בוגרת הקונסרבטוריון למחול ומוזיקה היוקרתי ביותר במקסיקו המשויך למכון הלאומי לאומנויות. מורה מוסמכת לבלט קלאסי עם מעל ל-17 שנה ניסיון עם ילדים ומבוגרים. לימדה בלט במקסיקו,  וינה (אוסטריה) ועכשיו בישראל. פרט ללימוד בלט, מליסה היא רקדנית וכוראוגרפית אשר הכשירה תלמידים זוכי פרסים בינלאומיים. 

מליסה מורן ורגס מורה לבלט
לנה מקארצ'וק

לנה מקארצ'וק

בעלת תואר שני בפדגוגיה ופסיכולוגיית ילדים מהאוניברסיטה הלאומית הפדגוגית שבדרום אוקרינה. מעל ל-10 שנות ניסיון בהוראת סגנונות המחול השונים ואומנויות לילדים. ביימה וכראוגרפה את קבוצת הנוער אלופי אוקריינה באקרובטיקה.

לנה מקארצ'וק

הערכים של בלט קלאסי ומחול

  • לחזק את אהבת התלמידים שלנו לאמנות התנועה.
  • ללמד את היכולת לעבוד בביטחון ובעצמאות כמנהיגים ובעבודת צוות.
  • לשפר הרגלים ויכולות אשר יאפשרו לתלמידים להמשיך את יצירתם.
  • לבנות את קנה המידה הנכון להערכה אסתטית של הסביבה.
  • לעורר את היצירתיות והדמיון של התלמידים.

מטרת העל

מטרותינו הן לבנות גישה נלהבת למחול וליסודות הקלאסיים שלו על ידי יצירת סביבה מטפחת, תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של חינוך. דבר זה יאפשר לתלמידים את התשוקה וההכנה המיטבית על מנת להפוך לחלק מקצועי בעולם הריקוד. בסופו של דבר, התנסות זו תאפשר לתלמידים לגלות את אהבתם לתחום אמנות יוקרתי זה כמו גם לשלמות וסדר בעולם לא מושלם וכאוטי כמו שלנו.

מחפש/ת בית ספר לבלט?